Zabawki w podróż do plecaka — nasze TOP 5

Skoro plany wyjazdowe są już zaklepane, to czas pomyśleć o tym, jak będzie wyglądała podróż i czy twoje dziecko będzie miało zapewnione rozrywki na miejscu. Cóż, może być różnie, bo maluchy lubią ponarzekać na nudę.

Dlatego rozsądnie jest wesprzeć się dodatkowymi atrakcjami i zapakować zabawki w podróż do plecaka. Najlepiej, aby można było się nimi bawić zarówno w samochodzie czy pociągu, jak i na przykład podczas spaceru, gdy zmęczą się nóżki i trzeba będzie odpocząć. Mam dla ciebie 5 TOPowych propozycji, które umilą dzieciom czas.

Miejsc 5. Pudełkowe zabawki w podróż do plecaka

zabawki w podróż do plecaka nogi stonogi

Gra dla dzieci od 4 roku życia nosi nazwę „Nogi Stonogi”. Zawiera 3 warianty — dla mniejszych i większych dzieci oraz do gry solo. Zabawa polega na tym, by rzucać kośćmi i wybierać buty dla stonogi. Jak pewnie się domyślasz, wygrywa ten, kto założy swojej stonodze najwięcej butów. To świetna frajda, a przy okazji nauka kolorów i podstawowego liczenia.

Ta gra będzie niewygodna do zabawy w samochodzie, ale już podczas postoju na coś do jedzenia lub siusiu — odpręży malucha. Być może nawet na moment przystopuje tradycyjne „ile jeszcze?” oraz „kiedy będziemy?”, które są nieodłączną częścią podróży z dzieckiem. Ważnym aspektem tej polecajki jest też to, że grając w „Nogi stonogi” dorosła osoba też będzie bawiła się bardzo dobrze… i to bez udawania.

Tutaj masz jeden link do stuuuuuuunóg

Miejsce 4. Dorosła karcianka dla maluchów

zabawki w podróż do plecaka tęczowe historie

Być może zdarzyło ci się grać w „Czarne historie”. Jeśli tak to wiesz, że absolutnie nie nadaje się do gry z dzieckiem 🙂 Jednak sama formuła jest bardzo ciekawa i została przeniesiona na „Tęczowe historie”. Jedna osoba czyta zakończenie pewnej historii, a dziecko (lub reszta towarzystwa, na zmianę) stara się zgadnąć, jak wyglądał jej przebieg.

Bardzo często fabuła jest zaskakująca i nie jest tak łatwo na nią wpaść. Gra wymaga zaangażowania przynajmniej jednej osoby, która poświęci maluchowi czas. A naprawdę warto

Tutaj znajdziesz pudełeczko z tymi historiami

Miejsce 3. Wyklejane zabawki w podróż do plecaka

zabawki-do-plecaka-wyklejane-zabawki

Chyba wszystkie dzieci lubią naklejki. Szczególnie takie, które bardzo ciężko odkleić od drzwi lodówki albo tej nowej komody, którą kupiłaś za zaoszczędzone pieniądze. To może tak włożyć do plecaka naklejki razem z miejscem, w którym powinny się znajdować?

Zestaw z zabawnymi piratami to 180 naklejek oraz 4 plansze z wizerunkiem statków czy zdobytych wysp. Trzeba zwrócić uwagę na przyjazną grafikę i wysoką jakość nadruku. Kapitan Jack Sparrow lubi to!

Tutaj znajdziesz je w dobrej cenie tutaj

Miejsce 2. Kolorowanka bez bałaganu

zabawki do plecaka wodna kolorowanka

Czyli bez kredek, które w magiczny sposób zniknęły z dziecięcej ręki i wtopiły się w samochodową tapicerkę. Bez porysowanych plecaków, piórników i innych rzeczy, które do rysowania z jakichś powodów nie służą. Do tych kolorowanek twoje dziecko potrzebuje wyłącznie wody.

Dołączony do zestawu pędzelek jest wyposażony w pojemniczek, do którego należy nalać wodę. Teraz maluch może, strona po stronie, malować pędzlem podwodny świat i odkrywać jego tajemnice. Super zabawa, która nie pozostawia po sobie pobojowiska. I to wielokrotnego użytku!

Znajdzie w fajnej ofercie tutaj

Miejsce 1. Wydrapywanki skrywające tajemnice

zabawki do plecaka wodna wydrapywanka

Pierwsza z książeczek to motyw natury. Na każdej planszy znajduje się niepozorna, ciemna powierzchnia, którą dziecko wydrapuje za pomocą dołączonego do zestawu, drewnianego patyczka. Dopiero po wykonaniu kilku, kilkunastu ruchów odkryje, co znajduje się pod spodem. Fajna, frapująca rozrywka, której maluch może oddawać się samodzielnie.

A tutaj znajdziesz zdrapywankę.

zabawki do plecaka zdrapywanka kosmos

Zabawki w podróż do plecaka nie powinny zajmować dużo miejsca, więc kolejna propozycja to też zdrapywanka, tym razem pełna kosmicznych wzorów. Rakiety, planety i gwiazdy są ciekawym wątkiem do rozmowy, więc twoje dziecko może mieć kilka ważnych pytań podczas zabawy 🙂 Taka aktywność nie tylko bawi, ale też rozwija motorykę dłoni i uczy prawidłowo trzymać kredkę, którą w tym przypadku udaje patyczek.

Tutaj możecie zobaczyć tą zdrapywankę

Nie mogę ci zagwarantować, że każda z tych zabawek zajmie twoje dziecko na długie godziny. Ale mogę cię zapewnić, że to bezpieczne zabawy, najczęściej z tłem edukacyjnym, które wesprą rozwój dziecka lepiej, niż elektroniczne gadżety.

 

Jeśli tobie i twojemu dziecku spodobał się pomysł kreatywnej zabawy w podróży, to mam dla ciebie kolejne zabawki w podróż do plecaka. To urocze kolorowanki i łamigłówki, które pobierzesz za darmo. Wystarczy je wydrukować. Przejdź do Kolorowanek dla dzieci do druku.

napisany przez
Więcej od wPokoiku.pl
Uniwersalny składnik wyprawki: Ozonea
Odkryj sekrety wszechstronnego produktu – Ozonea. To idealny dodatek do każdej wyprawki...
Czytaj więcej
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.