Zestawy do majsterkowania – drewniana zabawka edukacyjna w sam raz dla małego majsterkowicza

zestaw małego majsterkowicza rozłożony na ziemi
Dzieci to mali odkrywcy. A nic tak nie pomaga w poznawaniu świata i rozwijaniu ciekawości, jak dobrze dobrane zabawki edukacyjne.

Jako rodzic stawiam na sprawdzone, a także bezpieczne produkty. Takie właśnie oferuje firma ZABAWKI Z DUSZĄ, bazujące na metodzie Montessori. Z precyzją wykonane z drewna, proste w użyciu. Przyczyniają się do wszechstronnego rozwoju naszego malucha, uczą skupiania się na danych czynnościach. Moją szczególną uwagę w ostatnim czasie przyciągnęła zabawka edukacyjna właśnie z tej firmy. A dokładniej niesamowity zestaw do majsterkowania dla dzieci. 

Zestaw do majsterkowania – zabawka edukacyjna, która uczy przez zabawę

chlopczyk próbuje dopasować narzędzie do obrazków na kartach memo

Zestaw do majsterkowania to idealna pomoc edukacyjna dla małych złotych rączek, które uwielbiają kręcenie śrubek, a także pracę ze śrubokrętem. W zestawie znajdują się m.in. wkrętak, śrubki, klucze. Stwarza to dla małych majsterkowiczów możliwość zabawy przy użyciu prawdziwych narzędzi, które zostały idealnie dopasowane zarówno kształtem, jak i wielkością do ich predyspozycji wiekowych. Zapewniam cię, że Twój maluch będzie bardzo zadowolony z tej zabawki edukacyjnej, ponieważ wkręcanie śrubek oraz ich wykręcanie sprawi mu wiele frajdy oraz ogrom satysfakcji. Przy okazji będzie mógł utrwalić nazwy narzędzi oraz śrub, dzięki dołączonym do zestawu kartom trójdzielnym Montessori. 

chłopczyk wkręca śrubki do drewnianej zabawki

Przede wszystkim zestaw do majsterkowania przeznaczony jest dla dzieci od 3 roku życia. Mogą z niego także korzystać mniejsze dzieci, jednakże pod opieką osoby dorosłej. A to ze względu na fakt, że ta zabawka edukacyjna posiada małe elementy.


szmaciany woreczek na śrubki z logiem

Zestaw do majsterkowania

z mixem narzędzi i śrub


Co konkretnie zawiera zestaw do majsterkowania? 

chłopiec próbuje wkręcić śrubkę śrubokrętem do drewnianej deseczki

Tę zabawkę drewnianą tworzą:

  • Komplet narzędzi, takich jak: klucz imbusowy, klucz płasko-oczkowy oraz wkrętak
  • Pakiet grubych kart trójdzielnych Montessori z tektury, zawierających informacje o poszczególnych częściach zestawu. Są to: karty, na których znajduje się konkretny obrazek – narzędzia bądź śruby i podpis, a także karty tylko z obrazami bez podpisu oraz zawierające tylko sam podpis. 
  • Podstawka wykonana z drewna litego.
  • Śruby, łącznie 20 sztuk: 5 krzyżakowych, 5 imbusowych, 5 sześciokątnych oraz 5 motylkowych.

Do zestawy dołączony jest bawełniany woreczek służący do przechowywania elementów tejże zabawki edukacyjnej. 

Jakie umiejętności rozwija zabawka edukacyjna do majsterkowania? 

chlopiec kręci śrubą motylkową

Ta drewniana zabawka edukacyjna utrzymana jest w myśl zasad Montessori. Dzięki niej maluch uczy się, jak działają narzędzia, rozwija swoją małą motorykę, uczy się sprawności, a także precyzyjności w wykonanych czynnościach. 

Ponadto zestawy do majsterkowania świetnie sprawdzą się przy wszelkiego rodzaju grach oraz zabawach pamięciowych. A także ćwiczeniach lewopółkulowych bądź nauce sortowania. 

chłopiec wkręca śrubę kluczem imbusowym

Zabawka edukacyjna – zestaw do majsterkowania wspomaga rozwój następujących umiejętności:

  • koncentrowanie uwagi
  • koordynacja oko-ręka,
  • motoryka mała,
  • nauka i utrwalanie nazw, 
  • zrozumienie otaczającego dziecko świata. 

Muszę dodać, że ta zabawka edukacyjna to w pełni polski produkt, oparty na rodzinnej manufakturze, spełniający europejskie normy i wymagania. Wszystkie elementy zestawu stworzone zostały z materiałów ekologicznych, pomalowane specjalnymi, przeznaczonymi do zabawek, przyjaznymi dla środowiska, i przede wszystkim bezpiecznymi farbami.


zbliżenie na wkręcone śrubki

Różne zestawy

do majsterkowania dla dzieci


Jeśli chcesz zaskoczyć swojego malucha niepowtarzalną drewnianą zabawką edukacyjną polecam zestaw do majsterkowania od firmy ZABAWKI Z DUSZĄ. Twoja pociecha będzie nim zachwycona. O zabawkach Montessori pisałam już TUTAJ. 🙂

napisany przez
Więcej od Sara Duszyńska
Kidsowy.pl
Kidsowy.pl — sklep ze skarpetkami dziecięcymi na co dzień: kolorowe, niemowlęce, antypoślizgowe.
Czytaj więcej
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.