Ma-Mo

ma-mo-top

Kilka słów o nas... i Montessori

Bartek i Adam – dwaj ojcowie wychowujący piątkę wspaniałych i energicznych dzieci. Nasza piątka składa się z czterech chłopców oraz jednej dziewczynki. Przez wiele nieprzespanych i trudnych nocy zaczęliśmy się zastanawiać, jak pomóc naszym dzieciom w zasypianiu. Właśnie wtedy narodził się w nas pomysł stworzenia łóżeczek dziecięcych Montessori, które pomagają w usypianiu. Zasypianie dzieci bywa niekiedy wyzwaniem, ale wiemy, że najważniejsze w tym procesie jest zapewnienie naszym pociechom odpowiedniej opieki, ciepła i poczucia bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo

W naszej opinii bezpieczeństwo to także odpowiednie przygotowanie sypialni oraz wybór właściwego łóżeczka dla dziecka. Uważamy, że odpowiednie łóżeczko to takie, w którym dziecko czuje się dobrze, nie jest zamknięte i nie pozostawia się samo sobie. Dzięki niskiej konstrukcji eliminujemy ryzyko upadku z dużej wysokości, a niska rama zachęca dziecko do samodzielnego wchodzenia i schodzenia z łóżeczka. Natomiast brak szczebelków to obietnica swobody i otwartości, jaką zapewniamy dziecku.

Nasze motto

Z potrzeby serca, w wyniku długich obserwacji naszych dzieci i dzieci naszych przyjaciół, produkujemy meble dziecięce w myśl pedagogiki Montessori.

A i… nasze łóżeczka dziecięce poddaliśmy poważnym testom w realnych warunkach – nasze dzieci skutecznie sprawdzają wytrzymałość łóżeczek każdego dnia 😉