Poduszka ciążowa – wszystko, co powinnaś wiedzieć

poduszka-ciążowa-=-top

Poduszka ciążowa to niezbędny element wyposażenia przyszłej mamy. W artykule znajdziesz informacje na temat korzyści płynących z używania poduszki ciążowej, jak wybrać odpowiednią dla siebie, oraz gdzie można ją kupić.

Z tego artykułu dowiesz się:

 Dlaczego warto używać poduszki ciążowej?
Jak wybrać odpowiednią poduszkę ciążową?
 Rodzaje poduszek ciążowych
Materiały, z których wykonane są poduszki ciążowe
5 najważniejszych rzeczy, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu poduszki ciążowej
Gdzie kupić poduszkę ciążową?

 Dlaczego warto używać poduszki ciążowej?

poduszka ciążowa - karmienie

Poduszka ciążowa pomaga przyszłym mamom w utrzymaniu odpowiedniej pozycji podczas snu, co ma kluczowe znaczenie dla zdrowia zarówno mamy, jak i dziecka. Spanie na lewym boku jest szczególnie ważne, ponieważ zapobiega powstawaniu żylaków i zakrzepów, zwiększa przepływ krwi do łożyska oraz poprawia komfort fizyczny matki. W czasie ciąży macica przyciska żyłę główną dolną do kręgosłupa i mięśni lędźwiowych, co może prowadzić do uczucia ciężaru kończyn czy nawet problemów z chodzeniem. Dlatego spanie na lewym boku jest tak istotne dla zdrowia ciężarnej i jej dziecka. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jak dbać o zdrowie swoje i swojego dziecka, przeczytaj nasz artykuł „W jakiej temperaturze kąpać noworodka?„.

Jak wybrać odpowiednią poduszkę ciążową?

poduszka ciążowa - ogród

Wybór poduszki ciążowej zależy przede wszystkim od wzrostu przyszłej mamy, a także indywidualnych preferencji i potrzeb. Poduszki typu 7 i U są zalecane dla kobiet o wzroście powyżej 168 cm, natomiast poduszki typu I, C, J sprawdzą się u osób o wzroście do 168 cm. Ponadto warto zwrócić uwagę na materiały, z których wykonane są poduszki, aby wybrać najlepszą dla siebie. Jeśli interesuje Cię temat wyposażenia dla niemowląt, polecamy artykuł Kokon muślinowy niemowlęcy – co musisz wiedzieć wybierając. Przy wyborze poduszki warto również sprawdzić jej wypełnienie, które powinno być miękkie i elastyczne, ale jednocześnie zapewniać odpowiednie wsparcie dla ciała przyszłej mamy. Przykładem dobrego wypełnienia są włókna silikonowe, które nie ubijają się i dają optymalne wsparcie.

Rodzaje poduszek ciążowych

Poduszki ciążowe występują w różnych kształtach, takich jak C, I, J, 7 czy U. Każdy z nich ma swoje zalety i zastosowania – np. poduszki ciążowe typu U świetnie sprawdzają się jako wsparcie dla głowy, pleców, brzucha, a także podczas karmienia dziecka. Dzięki różnym kształtom poduszek ciążowych każda przyszła mama może dopasować produkt do swoich indywidualnych potrzeb i wymagań. Warto zaznaczyć, że poduszki ciążowe można również wykorzystać po porodzie jako kojec dla dziecka, co sprawia, że stanowią praktyczną inwestycję na dłuższy czas.

Materiały, z których wykonane są poduszki ciążowe

poduszka ciążowa - kremowa

Poduszki ciążowe mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak bawełna, bambus czy dzianina. Bawełna jest uniwersalna i odpowiednia dla większości osób, bambus jest idealny dla alergików, a dzianina świetnie sprawdzi się u osób o wrażliwej skórze. Dobrze jest również zwrócić uwagę na łatwość utrzymania poduszki i poszewki w czystości, ponieważ higiena jest bardzo ważna dla zdrowia przyszłej mamy i jej dziecka. Warto zainwestować w poduszkę z poszewką, którą można łatwo zdjąć i wyprać w pralce.

5 najważniejszych rzeczy, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu poduszki ciążowej

 

tydzień ciąży
tydzień ciąży
wielorybki - wyprawka
wielorybki - wyprawka
previous arrow
next arrow
Shadow

– wzrost przyszłej mamy
– materiał, z którego wykonana jest poduszka
– rodzaj wypełnienia (np. włókno silikonowe, kulki styropianowe, pierze, łuska gryki)
– kształt poduszki  ciążowej (np. C, I, J, 7, U)
– dodatkowe funkcje, np. zamek błyskawiczny czy wzmocnienia
– łatwość utrzymania w czystości poduszki ciążowej

Gdzie kupić poduszkę ciążową?

poduszka ciążowa - biała

Poduszki ciążowe można kupić w wielu miejscach, jednak szczególnie polecamy sklep www.supermami.pl, który oferuje szeroki wybór produktów dla przyszłych mam oraz noworodków, w tym kocyki, pieluchy, otulacze, śpiworki.

Tagi do wpisu
napisany przez
Więcej od wPokoiku.pl
Girlandy – ozdoba pokoju dziecka – jak wybrać idealne?
Girlandy - ozdoba pokoju dziecka - jak dobrać idealne? Poznaj nasze wskazówki!
Czytaj więcej
0 replies on “Poduszka ciążowa – wszystko, co powinnaś wiedzieć”