Zagadki i quizy dla dzieci, czyli w co się bawić?

Zagadki i quizy dla dzieci. Jak sprawdzić swoją wiedzę, kiedy ma się 3, 5 czy 10 lat? ;) Odpowiedzią jest quiz wiedzy. To nie tylko sprytny pomysł na naukę, ale przede wszystkim wspaniała zabawa dla całej rodziny. Taki test wiedzy dobrany do wieku i zainteresowań malucha jest strzałem w dziesiątkę.

Z tego artykułu dowiesz się:

jak przygotować quiz ortograficzny?
o co pytać robiąc quiz wiedzy ogólnej?
dla kogo są geograficzne quizy wiedzy?
w jaki sposób zrobić językowy quiz?
jakie quizy dla dzieci stworzyli producenci?

Quiz ortograficzny dla małych polonistów

Zasady pisowni języka polskiego spędzają sen z powiek nie tylko smykom. Test wiedzy z tego tematu może być niezłą rozrywką dla całej rodziny. Jeśli twoje dziecko chodzi do szkoły i niektóre pytania o zapis wyrazów spędzają mu sen z powiek, warto przygotować przyjazny test wiedzy ortograficznej. Rozwiązuj test razem z pociechą, by utrwalić pewne słówka. W zależności od wieku, dostosuj pierwsze i każde następne pytanie do realnych możliwości dziecka. Może być jeszcze za wcześnie na gżegżółkę, ale za to idealnie na stół, choinkę i straż.

kreatywny pokoik
kreatywny pokoik
previous arrow
next arrow
Shadow

Quiz ortograficzny można przygotować na różne sposoby. Na przykład ręcznie robionymi paskami papieru z zapisanymi słowami, w których są luki odpowiadające literom. Niech twoja pociecha wstawi tam ó, rz i inne podchwytliwe literki. W ten sposób może sprawdzić swoją wiedzę w formie ciekawej zabawy. Quiz wiedzy ortograficznej możesz też kupić w sklepach internetowych. Są przyjazne maluchom, nie powodują w nich stresu i mogą dużo powiedzieć o członkach rodziny, a w zasadzie o ich znajomości języka 😉

Quiz wiedzy ogólnej, czyli domowy teleturniej

zabawy i qiuzy dla dzeici rysowanie

Skoro zasady pisowni są już utrwalone, a quiz ortograficzny się udał, czas na bardziej rozbudowane zagadki. Można zacząć prosto. Łatwy quiz wiedzy niech jest swobodną rozmowy z prostymi pytaniami, takimi jak:

  • jaki kolor ma banan?
  • czy potrafisz zanucić ulubioną kołysankę?
  • ile książek stoi na tej półeczce?

I tak dalej, w zależności od wieku dziecka. Takie zabawy śmiało można przeprowadzać też na zewnątrz. Następne pytanie niech dotyczy ilości szyszek pod drzewem, czy koloru przejeżdżającego samochodu. Zachęć smyka do zabawy prostymi pytaniami logicznymi.

Ciekawe quizy przyjazne maluchom doceniło już mnóstwo dzieci, więc warto, aby twoja pociecha do nich dołączyła. Ty też rozwiązuj test wiedzy uważnie, bo nigdy nie wiesz, kiedy otrzymasz następne pytanie o to, dokąd nocą tupta jeż i dlaczego niebo jest niebieskie 🙂 A może spodoba się wam quiz wiedzy muzycznej? Na zmianę nućcie znane piosenki i zgadujcie tytuły. To fajna zabawa podczas spaceru czy jazdy samochodem. Wyjście z domu z nastolatkiem to już potencjał na trudny quiz wiedzy, a więc pytania o byłych prezydentów, daty bitw czy przyrodnicze zagadnienia. Starsze dzieciaki sprawdzą swoją wiedzę związaną z lekturami szkolnymi czy podstawami fizyki. Zacznij prostymi pytaniami, by rozkręcić młodzież, ale upewnij się, że sama znasz poprawne odpowiedzi 😉 Przy okazji zobacz „Kolorowanki dla dzieci do druku„, które możesz bezpłatnie wydrukować i dać dziecku do zabawy.

Sprawdzamy swoją wiedzę geograficzną!

Odważysz się? 🙂 Możesz wykorzystać darmowe testy wiedzy dostępne w internecie lub przygotować je samodzielnie. Pamiętaj, że zarówno quiz ortograficzny jak i geograficzny znaleziony online może być niedoskonały. Przygotuj kilka pytań dotyczących rzek, gór, województw i polskich miast. Ciekawym rozwiązaniem jest popularna gra w państwa, miasta, do której wystarczy tylko kartka i ołówek. Grono uczestników będzie bawić się świetnie bez względu na wieku. Swoją wiedzę geograficzną mogą sprawdzić zarówno dzieci, jak i rodzice. Wypróbuj bezpłatny test z internetu, ale najpierw sama sprawdź, czy jest rzetelny.

Skoro już jesteśmy przy geografii, to nie sposób nie wspomnieć o globusie. Te zabawki wykonane na przykład z drewna nie tylko wzbudzą ciekawość dziecka, ale też uroczo ozdobią pokoik. Wiedzę związaną z kontynentami czy położeniem mórz i oceanów możesz zaszczepić już od najmłodszych lat. Takie ekologiczne zabawki mają zaokrąglone kształty przyjazne maluchom. Trzeba przyznać, że piękne drewniane zabawki doceniają wszystkie dzieci bez względu na wiek i zainteresowania. Globus zachwyci nie tylko największego miłośnika drewna. Przyda się do sprawdzenia wiedzy o każdym istniejącym kontynencie.

Językowy quiz wiedzy dla małych i dużych

Darmowe testy wiedzy często mają błędy, więc jeśli chcesz wypróbować językowy quiz, zobacz, czy jest poprawnie ułożony. Najlepiej kupić tego typu łamigłówki w zaufanym sklepie lub przygotować je samodzielnie. Językowy quiz wiedzy może być z wiedzy ortograficznej, gramatycznej lub z… angielskiego. Jeśli znasz poprawne zasady zapisów obcojęzycznych słów i potrafisz je dobrze wymówić, naucz tego swoje dziecko. Zacznij prostymi pytaniami o kota, psa czy kolor w języku angielskim. Następne pytanie może być już trudniejsze i wymagać odpowiedzi pełnym zdaniem. Oczywiście wszystko należy dostosować do wieku i możliwości malucha. Sprawdź też poprawne zasady pisowni angielskich słów. One również potrafią być dość trudne do przyswojenia. O pisowni wyrazów warto mówić już od najmłodszych lat, by budować dobre nawyki.

kolorowanki dla dzieci
kolorowanki dla dzieci
previous arrow
next arrow
Shadow

A może twój smyk jest gotowy sprawdzić twoją znajomość angielskiego? Niech zada ci następne pytanie, również z wiedzy ortograficznej, która jest równie ważna, jeśli chodzi o język obcy. Pobawcie się ręcznie robionymi karteczkami, na których narysujecie przedmioty, zwierzęta, czy owoce. Takie ręcznie robione zabawki to fajny pomysł na spędzenie czasu razem. Ty również sprawdź swoją wiedzę związaną z angielskim. Możesz poszerzyć grono uczestników zabawy i zaprosić do niej wszystkich, którzy zechcą sprawdzić, czy znają poprawne zasady pisowni.

Gotowy quiz wiedzy — warto?

zabawy i quizy dla dzieci

Nawet bardzo! Językowy quiz wiedzy, czy ten z wiedzy ortograficznej możesz kupić w sklepie, również internetowym. Polskie zabawki wykonane po to, by wesprzeć rozwój potrafią być atrakcyjną formą rozrywki. To lepsza propozycja niż bezpłatny test, który ciężko zweryfikować. Pomogą sprawdzić, czy są wam znane poprawne zasady pisowni, czy wiecie co niego o kolorach, zwierzętach i roślinach. Niech każde następne pytanie nauczy czegoś ciebie i twoją pociechę. Językowy quiz wiedzy spodoba się też starszym dzieciom, które wykorzystają zdobyte umiejętności w szkole. Bawcie się prostymi pytaniami logicznymi i odkrywajcie nowe zagadnienia.

Stworzone dla dzieci quizy z każdej ciekawej dziedziny czekają w sklepach internetowych. Warto przejrzeć ofertę i rozpocząć nową przygodę. Teraz poprawne zasady pisania i mówienia, które zawiera każdy językowy quiz wiedzy nie będą nikomu straszne. To jak? Wiesz już, jakie będzie twoje następne pytanie?

Jeśli szukasz ciekawych propozycji dla dzieci i rodziców, koniecznie zajrzyj do naszego magazynu. „wPokoiku Nowe Wydanie” czeka na ciebie!

napisany przez
Więcej od wPokoiku.pl
Kocyk tkany dla dzieci – idealny dla maleństwa
Kocyk tkany dla dzieci - dowiedz się, dlaczego warto go wybrać dla...
Czytaj więcej
0 replies on “Zagadki i quizy dla dzieci, czyli w co się bawić?”