Jak wybrać dobry hotel przyjazny dziecku?

dziecko-na-wakacjach

Czy łatwo jest wybrać hotel przyjazny dziecku? Większość hotelarzy twierdzi, że ich noclegownie są idealne dla rodzin z maluchami. Tylko czy faktycznie tak jest? Prześwietliłam kilka hoteli, które moim zdaniem spełniają najważniejsze warunki, by zaprosić do siebie małych gości. Poznaj moje wskazówki :)

Z tego artykułu dowiesz się:

Hotel przyjazny dziecku ma to wszystko!

Po pierwsze — zwróć uwagę, czy hotel w ogóle ogłasza się jako taki, który chętnie przyjmuje rodziny z maluchami. Tego typu miejsca otrzymują specjalne certyfikaty mówiące o tym, że są bezpieczne i przystosowane do pobytów z pociechami. Rzućmy okiem na wyposażenie, które moim zdaniem jest niezbędne, gdy jedziesz do hotelu z dzieckiem.

Zanim przekroczymy próg hotelu, rozejrzyjmy się po okolicy. Jest tutaj duży parking, by każda rodzina mogła bezpiecznie zostawić auto? Czy w pobliżu znajduje się plac zabaw? No i czy do samego hotelu możesz bez problemu wjechać wózkiem? Jeśli to mamy odhaczone, idziemy dalej. W środku powinna znajdować się winda (oczywiście, jeśli to piętrowy budynek, a takich jest zdecydowana większość ;)).

Idziemy dalej. Hotel przyjazny dziecku ma na wyposażeniu łóżeczka turystyczne, nakładki na sedes, nocniki, a niektóre posiadają nawet nosidełka czy wózki do wypożyczenia. Nie mogę zapomnieć też o sali zabaw, która jest według mnie obowiązkowa. O fajnych atrakcjach w nadmorskim hotelu przeczytasz w artykule „Hotel Skal — niezwykłe miejsce nad morzem pełne atrakcji dla każdego”. Zerknijmy też do sali restauracyjnej — znajdują się tam krzesełka do karmienia? Jeśli tak, to możemy dalej bawić się w inspektora.

dzieci-w-basenie

W czasie deszczu dzieci się nudzą

Warto więc przyjrzeć się bliżej wspomnianej sali zabaw. Przede wszystkim zobacz, czy zabawki i sprzęty, które się w niej znajdują, są bezpieczne. Może hotel oferuje regularne animacje dla dzieci w konkretnych godzinach? Wówczas maluchy są pod opieką i mogą hasać do woli pod czujnym okiem profesjonalisty.

Niektóre hotele proponują również ciekawe zajęcia dla dzieci. Są to warsztaty gotowania, malowania, rysowania, lepienia z plasteliny czy pokazy magików. Im więcej atrakcji zostało przygotowane, tym większa szansa, że podczas brzydkiej pogody twój szkrab będzie miał zapewnioną bezpieczną rozrywkę.

Wróćmy jeszcze na moment do restauracji i zajrzyjmy do menu. Czy są w nim dania dedykowane dzieciom? Nie mówię tutaj o zmniejszonych porcjach, a o zbilansowanych potrawach, które będą zdrowe, smacznie i podane tak, by zachęcić dziecko do jedzenia. I jeszcze jedna, ważna kwestia — pogadaj z personelem. Krótka rozmowa, nawet telefoniczna, powie ci, jak obsługa podchodzi do rodzin z dziećmi. Jeśli będzie cierpliwie odpowiadać na pytania i doskonale wiedzieć, dlaczego warto odwiedzić dany hotel z maluchem — myślę, że możesz pakować walizki 🙂

zajecia-dla-dzieci

Na co warto uważać, jadąc z dzieckiem do hotelu?

Wiesz już, jaki jest hotel przyjazny dziecku. A które obiekty lepiej omijać? Najprościej było powiedzieć, że te, które nie spełniają warunków opisanych wyżej. Sprawdzaj więc dokładnie ofertę. Z doświadczenia wiem, że jeśli obiekt nie zadbał o to, by na stronie internetowej pojawiły się informacje o atrakcjach i udogodnieniach dla dzieci, to ich tam po prostu nie ma.

A sam nocleg w atrakcyjnej cenie nie jest wystarczający. Poczytaj też opinie, na przykład na Bookingu. Są o tyle rzetelne, że można ich wystawić bez skorzystania z oferty hotelu. Jeśli goście narzekają na hałas, nieprzyjemną obsługę czy brak windy — nie jest to hotel przyjazny dziecku.

Jeżeli wybierasz się w podróż autem, pomyśl o wkładce antypotowej dla swojego szkraba. Jazda w foteliku samochodowym, szczególnie ta długa, może być dla niego uciążliwa, więc zadbaj o jego komfort i dobre samopoczucie. O wkładce napisała Ewelina w artykule ”Wkładka antypotowa AirCuddle — niezbędne akcesorium”.

 

napisany przez
Więcej od Sara Duszyńska
Brzydkie słowo na P…. – Połóg!
Co to jest połóg? Ile trwa połóg? Te pytania nie są łatwe,...
Czytaj więcej
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.