Pomoce logopedyczne Arson – niezbędne wsparcie prawidłowego rozwoju dziecka

percepcja wzrokowa
W ostatnim czasie szukałam ćwiczeń logopedycznych dla mojej pociechy. I tak natrafiłam na niesamowite wydawnictwo Arson, wspierające swoimi pomocami logopedycznymi oraz dydaktycznymi dzieci już od najmłodszych lat.

W swojej ofercie zawierają gotowe publikacje nie tylko dla rodziców, ale także dla logopedów i nauczycieli. Produkty są najwyższej jakości, dopasowane do najbardziej wymagających użytkowników, a autorami publikacji – profesjonalne, doświadczone terapeutki, które na co dzień współpracują z dziećmi. Ponadto wydawnictwo Arson tworząc nowe dzieła konsultuje je z nauczycielami i logopedami, by jak najlepiej spełniały oczekiwania i potrzeby odbiorców. Które pomoce logopedyczne zasługują moim zdaniem na szczególną uwagę? Oraz jakie pomoce dydaktyczne oferuje Arson?

Pomoce logopedyczne przydatne dla rodziców i logopedów

Program WSKAZÓWKA

pudełko ze składankami obrazkowymi

Ćwiczenia polegają na rozkładaniu na pojedyncze elementy informacji spostrzeganych za pomocą wzroku i składaniu ich w całość. Sprawna nauka czytania i pisania nie obędzie się bez prawidłowej analizy i syntezy wzrokowej. Czytelne karty ułatwiają dopasowywanie zjawisk oraz przedmiotów do konkretnej kategorii, a także odnalezienie elementów wyróżniających czy przyporządkowanie ich do danych zbiorów. Dzieci uczą się w ten sposób zasad społecznych, jak i językowych.

DLACZEGO TAK?

Pomoce logopedyczne w postaci zeszytów ćwiczeń ułatwiających zauważanie oraz tworzenie reguł, schematów i wzorów w otaczającym nas świecie. To świetne ćwiczenia logopedyczne zarówno w domu, jak i w gabinecie logopedy. Zestawy z tego rodzaju pomocami logopedycznymi wspomagają zwerbalizowanie tego, co dziecko zauważa, bardzo często nieświadomie.  

Gry i zabawy

Ogólnorozwojowe oraz wspomagające walkę z dysfunkcjami. Te pomoce logopedyczne będą świetnym uzupełnieniem przy terapii dysleksji i dysgrafii. Dzieci zmagające się z trudnościami w nauce języka polskiego czy języków obcych otrzymają wsparcie, które pomoże opanować strategię uczenia się. Zadania wpływają pozytywnie na podstawowe procesy myślowe i rozwój lewej oraz prawej półkuli.

Edukacja

elementarz rozwijający komunikację

Pomoce logopedyczne opierające się na bogatym asortymencie książek, gier i zabaw, które wspomagają ogólny rozwój dzieci. To najlepsze zestawy, jakie istnieją, gdzie ma miejsce nauka poprzez zabawę, zachęcająca do aktywnego udziału. Znajdują się tu elementarze wspierające rozwój komunikacji czy ćwiczenia potrzebne do poznawania oraz uczenia się otaczającego świata. 

Nauka czytania

Pomoce logopedyczne w formie zestawów dla przedszkolaków i uczniów klas zerowych, wspomagające początkowe fazy nauki czytania oraz pomagajcie zdiagnozować wczesne problemy dyslektyczne czy dysgraficzne.

Książki do nauki czytania

Mogą z nich korzystać rodzice, logopedzi, pedagodzy, terapeuci i nauczycieli. Dzięki zawartym w książkom ćwiczeniach dzieciom łatwo jest zapamiętać a także utrwalić zdobytą już wiedzę. Co więcej dzięki tym pomocom logopedycznym nauka odbywa się to w formie zabawy – łatwej, przyjemnej i dającej satysfakcję naszym pociechom.  

Pomoce specjalistyczne


gry i zabawy leksemki karty rozwijające mowę i język

Leksemki,

czyli karty rozwijające mowę i język


W sam raz dla gabinetu logopedycznego. Zestawy zawierają pomoce logopedyczne z dziedzin: nauki czytania, prostych zadań matematycznych, dopasowywania figur bądź ćwiczeń, które przygotowują do nauki pisania. Ta propozycja to zestaw sylab, ruchomy alfabet a nawet układanki geometryczne będące gwarancją udanej terapii i stosownej stymulacji, zapewniającej sukces terapeutyczny.

A to jeszcze nie wszystko! Znajdziesz tam również ćwiczenia logopedyczne

Karty ćwiczeń

zeszyst pytam i odpowiadam

W sam raz dla dzieci z różnymi zaburzeniami komunikacji językowej. Wspomogą naukę tudzież utrwalanie umiejętności językowych, jak i komunikacyjnych. Pomogą w ćwiczeniu  percepcji wzrokowej i pamięci. Karty ćwiczeń przydadzą się w nauce przyimków, znalezienia odpowiedzi na pytania. Ponadto te pomoce logopedyczne zawierają wiele przykładów użycia poszczególnych wyrażeń, a znajdujące się na nich ilustracje znacznie ułatwią zrozumienie ćwiczonego zagadnienia.

Ćwiczenia językowe

Pomoce logopedyczne w formie zestawów ćwiczeń od wydawnictwa Arson to przede wszystkim wsparcie w uświadomieniu dziecka, że dane słowo oznacza konkretną rzecz bądź czynność oraz nauka dobrego używania zwrotów czy rozróżniania rodzajów rzeczowników. W zestawach znajdują się plansze oraz plakietki, wspierające naukę malucha w rozumieniu pytań, a także udzielaniu odpowiedzi. Tematyka to części ciała ludzi i zwierząt, kolory, miejsce zamieszkania.  

Ćwiczenia ogólnorozwojowe

Zawierające zestawy tematyczne, które wspomagają wypracowanie danych umiejętności i zniwelowanie wielu problemów dzieci podczas terapii logopedycznej i dydaktycznej, zarówno w gabinecie specjalisty, jak i w warunkach domowych. 

Ćwiczenia słuchowe

zestaw sylaby i rzeczowniki do słuchania

Bardzo istotne w terapii logopedycznej i pedagogicznej. Rozwijają słuch, który przekłada się na prawidłową mowę i inne pożyteczne umiejętności. Wydawnictwo Arson proponuje zestaw pomocy logopedycznych w postaci książek z płytami CD, dzięki którym dzieci słuchają nagrań a następnie pracują na materiałach znajdujących się w książce.

Zeszyty ćwiczeń

Utrwalają zdobytą wiedzę, a także pomagają przyswoić nową. Dzięki takim pomocom logopedycznym dzieci doskonale wyćwiczą swoją rękę w pisaniu, przygotują się do nauki matematyki oraz potrenują myślenie sytuacyjne. Zadania, które znajdują się w zeszytach ćwiczeń rozwiną u dzieci umiejętności motoryczne, wzrokowe, sekwencyjne,  a także pamięć i koordynację wzrokowo-ruchową.

Pomoce dydaktyczne od wydawnictwa Arson

rozwojowy model terapii pakiet przedszkolaka

Są to kolekcje:

  • Rozwojowy model terapii skierowany dla dzieci w wieku przedszkolnym. Pomaga w obeznaniu się z podstawowymi funkcjami poznawczymi, a także usystematyzować pojawiające się w dzieciach umiejętności rozwojowe.
  • Diagnoza i terapia to niepowtarzalne produkty przydatne w zakresie diagnozy i terapii dzieci oraz młodzieży mających problemy z analizą, a także syntezą wzrokową czy słuchową. Wspomagają rozwój intelektualny. Mogą być używane do pracy z dziećmi zdrowymi oraz przede wszystkim zmagającymi się z zaburzeniami rozwojowymi. Pomagają w nauce pisania i czytania a także stymulują  kształtowanie funkcji poznawczych.
  • Książki specjalistyczne posiadające dużą dawkę merytorycznej wiedzy, jaka z pewnością się przyda w planowaniu terapii.
  • Ćwiczenia matematyczne – zestawy m.in. z liczebnikami, mnożeniem, równolicznością zbiorów. W każdym z nich znajdują się obrazki, etykiety oraz wzory przykładowych ćwiczeń, które zachęca dzieci do nauki matematyki.

gry i zabawy sudoku memo sylabowe

3w1 Su-do-ku

z serii symultaniczne i sekwencyjne strategie uczenia się


Po więcej informacji zapraszam Cię na stronę Arson. Mnie przekonali, dlatego myślę, że Ty również powinnaś się tym zainteresować.

W trochę inny sposób, w rozwoju pomoże ta tablica manipulacyjna, uważam że powinniśmy stawiać na rozwój maluchów w różnycyh dziedzinach.

napisany przez
Więcej od Sara Duszyńska
Dyfuzor zapachowy do aromaterapii
Zmęczeni przygotowaniami do Świąt, zajmowaniem się domem i opieką nad dziećmi? To...
Czytaj więcej
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.