Eko zabawka, która rozwija lewą półkulę i ćwiczy małą motorykę

wszystkie elementy układanki montessori
Motoryka mała odpowiada najogólniej mówiąc za sprawność palców i dłoni.

Jej rozwijanie u dziecka jest niezwykle istotne, gdyż ma ogromny wpływ na jego przyszłość, w tym na naukę mówienia, pisania i czytania. Z kolei lewa półkula odpowiada m.in. za mówienie, czytanie, liczenie, logiczne myślenie. Zarówno odpowiednia aktywność, jak i dobrze dobrane zabawki mają pozytywne oddziaływanie na rozwój tych sfer. I właśnie tym kieruje się dobierając akcesoria i gadżety dla swojego dziecka. W ostatnim czasie trafiła do nas eko zabawka o dźwięcznej nazwie „Lecę w kulki”. Zestaw ten wspomaga ćwiczenie koncentracji, lewej półkuli, motoryki małej oraz koordynacji oko – ręka. Jest solidnie i estetycznie wykonana, a kolory są przyjazne dziecięcym zmysłom. Budzi ciekawość i zainteresowanie maluchów. Tak też było w naszym przypadku. Uśmiech nie znikał z twarzy mojej pociechy, a radosnej zabawie nie było końca. 

„Lecę w kulki” – eko zabawka wspomagającą prawidłowy rozwój dziecka

kartonik z papierową paczuszką przewiązaną sznurkiem

Pomoc terapeutyczna była zapakowana w kartonik, a w nim w papier i przewiązany naturalnym oraz bawełnianym sznurkiem. Miło zobaczyć taką alternatywę dla plastikowych opakowań. No i rozpakowywanie takiej paczuszki sprawia maluchowi sporo radości. 🙂

Zestaw tej eko zabawki składa się z:

  • drewnianej podstawy do osadzania z buku, ręcznej wykonanej,
  • 6 bukowych, kolorowych kul, każda o średnicy 40 mm,
  • szczypiec zwykłych,
  • szczypiec nożyc, 
  • małego czerpaka, który można wykorzystać do wypełniania otworów materiałem sensorycznym typu barwiony ryż,
  • 8 kart z układankami lewopółkulowymi, które przyczyniają się do wspomagania prawidłowego rozwoju mowy, jak i logicznego myślenia,
  • praktycznego woreczka do przechowywania kul.
woreczek z logiem firmy

Dzieci mogą układać kule według stworzonych wzorów, osadzać je przy pomocy ręki bądź dołączonych do zestawu eko zabawki akcesoriów. Szczypce zwykłe i nożyce przyczyniają się do stopniowania poziomu trudności. Młodsi użytkownicy pomocy edukacyjnej mogą osadzać kule za pomocą ręki, a starsi – przy użyciu narzędzi. Dołączając do zabawy zwykłe szczypce dzieciaki muszą wykonać niewielki nacisk, aby utrzymać kule. A włączając do zabawy szczypce w kształcie nożyc, muszą wykazać się koncentracją oraz umiejętnościami manipulacyjnymi. 

zbliżenie na drewnianą łyżeczkę

Później możemy do ćwiczeń dołączyć materiały sensoryczne takie jak np. piasek kinetyczny albo barwiony ryż, który do otworów przesypujemy za pomocą małego, drewnianego czerpaka dołączonego do zestawu. 🙂

dziewczynka siedzi przy ułożonej układance z kulkami drewnianymi

Dodam, że układając zabawkę edukacyjną „Lecę w kulki” należy trzymać się poprawnej kolejności, czyli układać ją od lewej do prawej. Kiedy schodzimy rząd niżej musi być stosowana ta sama zasada. Wynika to z tego, że czytamy, piszemy, czy też przeglądamy obrazy, również od lewej do prawej, a pomoc edukacyjna ćwiczy u dziecka ten nawyk.

Ta układanka, to nie tylko świetna zabawa, ale przede wszystkim pomoc logopedyczna, która korzystnie wpływa na prawidłowy rozwój naszego dziecka w obszarze lewej półkuli.


kolorowe kulki drewniane na dywanie

Układanka lewopółkulowa

„Lecę w kulki”


Zalety pomocy terapeutycznej „Lecę w kulki”

dziewczynka wyciąga kulki z materiałowego woreczka
dziecko dopasowuje drewnianą kulkę za pomocą szczypiec

Drewniana zabawka to świetna układanka lewopółkulowa, która jest także zestawem do ćwiczenia motoryki małej. A dlaczego jest przyjazna środowisku? Ponieważ do jej pomalowania użyto bezpiecznej, ekologicznej bejcy na bazie wody. Co więcej ten produkt podkreśla naturalny, oryginalny urok drewna, nie zakrywa go. Dodatkowo zabawka została pokryta warstwą lakieru akrylowego spełniającego oczywiście wszelkie wymagane europejskie normy.

dziewczynka trzyma szczypce do układania kulek drewnianych

Zestaw „Lecę w kulki” został dokładnie przebadany pod kątem bezpieczeństwa. Jego elementy są duże i jednocześnie stosownie oszlifowane. Podstawa została wycięta ręcznie, bardzo precyzyjnie. Z kolei wszystkie kule pomalowane ręcznie przy pomocy pędzelka. Ta pomoc terapeutyczna to wytwór małej polskiej manufaktury, gdzie największą wagę przykłada się do tworzenia zabawek edukacyjnych. Dających możliwości rozwoju i pracy oczywiście poprzez dobrą zabawę. Produkt jest odpowiedni dla dzieci już od 2 roku życia i rośnie razem z dzieckiem, kiedy wraz z rozwojem można dołączać do zabawy akcesoria z zestawu.

dziecko układa drewniane kulki według schematu

„Lecę w kulki” to układanka, która posłuży kilka lat. Nie tylko pobudzi dziecięcą kreatywność, ale przede wszystkim nauczy dziecko różnych umiejętności poprzez zabawę. Nic tak nie cieszy nas, rodziców – jak widok dziecka skupionego na zabawie, dzięki której również się czegoś nauczy.


dziecko układa drewniane kulki

Lecę w kulki,

czyli kolorowy zestaw do ćwiczeń motoryki


Ja i Amelka jesteśmy bardzo zadowolone z tej zabawki i na pewno nie raz będziemy ćwiczyć różne układy z załączonych kart. Jeżeli Ty również chcesz zadbać o rozwój swojej pociechy, to zapraszam Cię na stronę Alutkowo. 🙂

TUTAJ znajdziesz szałowe skarpetki dla swojej pociechy, które na pewno przyniosą Wam wiele uśmiechu.

napisany przez
Więcej od Ewelina Kopeć
Drewniane klocki sensoryczne – idealna zabawka od przedszkolaka po starszaka
Drewniane klocki sensoryczne to innowacyjny produkt o ponadprzeciętnych cechach i wielu zastosowaniach....
Czytaj więcej
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.