Drewniane klocki sensoryczne – idealna zabawka od przedszkolaka po starszaka

ułożona figura z kamyków i uśmiechnięta dziewczynka
Drewniane klocki sensoryczne to innowacyjny produkt o ponadprzeciętnych cechach i wielu zastosowaniach. Pożądane przez dzieci w różnym wieku, jak i ich rodziców. Tym razem otrzymaliśmy do zabawy i zaopiniowania KAMYKI BALANSUJĄCE + KARTY Z WZORAMI Alutkowo

Alutkowo – jakie zabawki tworzy? 

Drewniane klocki sensoryczne, pomoce naukowe i wiele wiele innych. Wszystkie są wykonane z surowców najwyższej jakości rzecz jasna! Większość z nich jest wyrabiana ręcznie z polskich komponentów. Każdy produkt jest perfekcyjny i dopracowany w najdrobniejszym szczególe. Zabawki spełniają niezbędne normy europejskie i pozytywnie przechodzą testy bezpieczeństwa. Do ich wykonania wykorzystywane są takie gatunki drewna, jak buk, dąb, jesion, olcha oraz sosna. Wszystkie są naturalne, pokryte ekologiczną bejcą i lakierem akrylowym. Ponadto do woskowania stosowana jest naturalna mieszanka oliwy z oliwek połączona z woskiem pszczelim.

Zabawki od Alutkowo są autorskimi koncepcjami, najpierw konsultowanymi ze specjalistami, a następnie testowanymi przez dzieci. Tym razem mamy okazję bliżej przyjrzeć się innowacyjnym drewnianym klockom sensorycznym tej firmy. Chętnie podzielimy się swoimi pozytywnymi spostrzeżeniami oraz odpowiemy na pytania:

– czym są KAMYKI BALANSUJĄCE + KARTY Z WZORAMI

– co zawiera ten fenomenalny zestaw? 

– dlaczego drewniane klocki sensoryczne są tak ważne w rozwoju dziecka?

Zabawka inna niż wszystkie

dziecko przygotowuje kamyki balansujące

KAMYKI BALANSUJĄCE + KARTY Z WZORAMI to genialna zabawka dla dzieci już od 3 roku życia. Zestaw składa się z klocków, które zostały wycięte ręcznie. To, co od razu dostrzegliśmy i co z pewnością wyróżnia je spośród innych dostępnych na rynku to nieregularny kształt. Na pierwszy rzut oka widać, że  budowanie z nich to nie lada wyzwanie, ale o to w tym chodzi.

układanie kamyków balansujących

Przedszkolaki i starszaki będą mogły, dzięki tym drewnianym klockom sensorycznym trenować:

  • koncentrację i cierpliwość, 
  • koordynację wzrokowo-ruchową
  • logiczne myślenie podczas szukania możliwości ich ułożenia, 
  • doskonałą precyzję swoich rąk,
  • wyobraźnię,
  • lewą półkulę przy pomocy dołączonych do zestawu kart z gotowymi wzorami. 

Kamyki można układać w dowolnie wybranej przez siebie konfiguracji bądź według gotowych wzorów z kart. Jedno jest pewne – to doskonała rozrywka dla rodziców i dzieci, która uprzyjemni wspólne spędzony czas. 

zestaw kamyków balansujących w woreczku i karty z układami

Kamyki balansujące z kartami

do ćwiczenia koordynacji wzrokowo-ruchowej i nie tylko.

KAMYKI BALANSUJĄCE + KARTY Z WZORAMI, czyli co konkretnie zawiera zestaw

dziecko ogląda kamyki przed ułożeniem

W komplecie tym odnajdziemy:

  • 6 fantastycznych drewnianych klocków sensorycznych, stworzonych z litego jesionu, wyciętych oraz pomalowanych ręczne na 6 kolorów: czerwony, fioletowy, niebieski, pomarańczowy, żółty, zielony.
  • 8 niesamowitych kart z wzorami, na których znajdują się zdjęcia wykonane gotowym budowlom/układom.

Oczywiście do zestawu dołączony jest woreczek do ich przechowywania, który został uszyty z naturalnego materiału – lnu.

dziewczynka układa kamyki balansujące według wzoru z karty

Drewniane klocki sensoryczne zachwycają oryginalnym kształtem. Ich kanty i krawędzie zostały precyzyjnie oszlifowane. Nie posiadają ostry zakończeń – są więc bezpieczne dla naszych pociech, a bezpieczeństwo dzieci jest przecież najważniejsze. Klocki zostały pomalowane oczywiście ekologiczną bejcą wodną oraz pokryte lakierem akrylowym do zabawek. Karty załączone do zestawy wydrukowane zostały na papierze kredowym.

Warto dodać, że produkt można czyścić przy pomocy lekko zwilżonej ściereczki. 

Drewniane klocki sensoryczne i ich zalety

wieża z kamyków

Zabawka ta bardzo wyróżnia się na tle tradycyjnych klocków. Zachwyca niezwykłą konstrukcją, odmienną, nieszablonową fakturą, czyniąc ją wysoce atrakcyjną. Drewniane klocki sensoryczne to najlepszy sposób na pobudzenie i stymulację zmysły dotyku u dzieci. Niezwykle podoba nam się fakt, że w znacznym stopniu przyczyniają się do prawidłowego rozwoju integracji sensorycznej u najmłodszych oraz motoryki małej. Umożliwiają swobodną zabawę, zachęcają do spontaniczności i aktywności oraz układania budowli wedle swego pomysłu. Pomagają odkrywać świat, zaspokajają dziecięcą ciekawość oraz wspierają kreatywność. Bawiąc się drewnianymi klockami sensorycznymi dzieci uczą się umiejętności komunikacyjnych, a także społecznych. 

dziecko asekuruje budowlę z kamyków balansujących

Dlaczego ćwiczenie koncentracji, skupienia i logicznego myślenia jest tak ważne u naszych pociech? Zdolność koncentracji przekłada się na osiąganie przez dzieci w przyszłości lepszych wyników w nauce czy na zajęciach dodatkowych. Z kolei umiejętność logicznego myślenia umożliwia im bardziej wnikliwie poznać otaczający nas świat, zgłębiać i zrozumieć różne zagadnienia oraz nakłania je do planowania. Dzięki temu maluch w przyszłości będzie w stanie przeanalizować napotkany problem i odnaleźć idealnie rozwiązanie. 

zestaw kamyków balansujących w woreczku i karty z układami

Kamyki balansujące z kartami

do ćwiczenia koordynacji wzrokowo-ruchowej i nie tylko.

Drewniane klocki sensoryczne od Alutkowo to coś, co uwielbiamy. Bezpieczne dla najmłodszych, o ciekawej fakturze, kolorowe i zachęcające do tworzenia z nich budowli. Uczą precyzji, skupienia, logicznego myślenia, planowania i koncentracji. Potrafią wciągnąć do zabawy całą rodziną. Można pokusić się o stwierdzenie, że to gra, która łączy pokolenia. 

Macie ochotę na inne, bezpieczne i edukacyjne zabawki dla maluchów? Koniecznie przeczytajcie nasz artykuł „Eko zabawka, która rozwija lewą półkulę i ćwiczy małą motorykę”.

napisany przez
Więcej od Ewelina Kopeć
Softshellowe kurteczki Diplokid sposobem na jesień
Jeszcze kilka lat temu softshell związany był mocno z odzieżą sportową, a...
Czytaj więcej
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.