Mata kontrastowa, czyli rozwój od początku

Mata kontrastowa
Mata kontrastowa, czyli rozwój od początku
Czy potrzebna ci mata kontrastowa? Przyda się, bo już od pierwszych chwil twoje dziecko rozwija się w zawrotnym tempie ;)

Jeśli myślisz, że twój maluszek tylko leży i patrzy przed siebie, to jesteś w błędzie. Twoje dziecko intensywnie obserwuje, skupia wzrok i rozwija się już od pierwszych chwil. Dzisiaj przedstawiam coś, co mu w tym pomoże, a jest to mata kontrastowa od Feel the baby. Przetestuje ją mała Blanka, która właśnie jest na tym etapie, gdzie wzrok i dotyk rozwijają się w zawrotnym, choć może niewidocznym na pierwszy rzut oka tempie. Zapraszam do lektury.

Mata kontrastowa – bezpieczna i przyjazna

Zacznijmy od spraw technicznych, a mianowicie od wymiarów – ma ona podstawę kwadratową o wymiarach 90 x 90 cm, a więc takich, które pozwolą na wygodne ułożenie maluszka. Mata kontrastowa od Feel the baby jest bezpieczna i antyalergiczna. Dodatkowo opatrzona w pałąki, które zapewniają dodatkowe opcje.

W pakiecie są również zabawki do zawieszenia, które wydają różne dźwięki i są różnorodne w dotyku. Skład to w głównej mierze bawełna oraz polar minky, a więc delikatne materiały, które maluszki lubią najbardziej 😉 Do tego pianka i włóknina antyalergiczna i mamy komfort i bezpieczeństwo w jednym. Kolory są intensywne i przyciągające wzrok, o czym już za chwilę. Montaż okazał się łatwy, a sama mata kontrastowa, bezproblemowa w przenoszeniu.

Chcesz wesprzeć rozwój maluszka?

Spraw mu matę, która pomoże w pierwszych wyzwaniach, takich jak skupianie wzorku i nasłuchiwanie.

Wchodzimy na matę

Układamy Blankę wygodnie na macie i idąc jej śladem… obserwujemy. Muszę przyznać, że ogrom opcji zdziwił naszą testerkę, była oczarowana kolorami – które dzięki swojej intensywności i kontrastowaniu bardzo ją zaabsorbowały. Zwierzaki, które znajdują się na „szachownicy” maty dodatkowo dodają jej uroku i zachęcają maluszka do skupiania wzorku. Blanka łapała za pałąki, które swoją czerwienią wyróżniały się i na nich koncentrowała uwagę.

Mata kontrastowa i inne atrakcje

Mata kontrastowa z zawieszkami to jednak także dodatkowe atrakcje. Zawiesiłyśmy więc inne zabawki. Była wśród nich piszcząca gwiazdka, szeleszcząca książeczka, lusterko oraz kostka sensoryczna, która grzechocze. Każda z tych zabawek wspiera rozwój różnych zmysłów.

Wytężamy wzrok z naszą testerką, nasłuchujemy szelestówdotykamy różnych materiałów i przeglądamy się w lusterku podziwiając własne odbicie. Dodatkowo uczymy się łapać wszystkiego, co znajduje się w zasięgu wzroku (później będziemy też smakować, gdy już coś trafi w nasze łapki – mata jest bezpieczna, więc bez obaw). Tak krok po kroku umiemy coraz więcej. To wszystko przypomina, jak wiele trzeba się nauczyć w drodze dorastania i od jakich „drobnych” naszym zdaniem rzeczy, nauka ta się zaczyna. Dla maluszka to wyzwanie i zabawa w poznawanie świata.

Każda z tych zabawek może być także samodzielna, jeśli więc okaże się, że kostka jest faworytem twojego dziecka – śmiało możesz ją odpiąć i dać do zabawy w dowolnym miejscu. Wygodne i rozwijające.

Szeleszczące, dzwoniące i grzechoczące

Zabawki w komplecie z matą znajdziesz

Podsumowanie

Mata kontrastowa od Feel the baby to ogromna frajda dla dzieci i wielki krok dla ich rozwoju. Wspaniale jest obserwować jak maluszek uczy się nowych rzeczy. Rozpoznaje nowe dźwięki, nowe wzory, a przy tym jego zmysły się wyostrzają i stają się wrażliwe na konkretne bodźce. Taka mata kontrastowa to dodatkowo wygoda, która pozwala na zabawę w różnej formie. Można leżeć na plecach oglądając zabawki lub gdy już maleństwo będzie się przekręcać – bawić się zawieszkami. Blanka poleca i my również 🙂


A co jeszcze może spodobać się twojemu dziecku? Może buciki, które nie tylko ogrzeją małe stópki, ale będą też pięknie się prezentować? Sprawdź nasz wcześniejszy artykuł: Buciki niezwykłe.


Produkty dla dzieci to nasza pasja i radość – codziennie rozmawiamy o nich i jako rodzice dzielimy się informacjami. Jeżeli jesteś rodzicem i chciałbyś się czegoś dowiedzieć albo podzielić wiedzą i opiniami, dołącz do naszej grupy na Facebooku. Rozmowa to fajna sprawa ツ    
Wpokoiku.pl – grupa – rozmawiamy o produktach dla dzieci

Czekamy na ciebie ツ  

napisany przez
Więcej od Małgorzata Walter
Integracja sensoryczna – czyli sensoryka od początku
Integracja sensoryczna, czyli "sensoryka" - czym jest i czemu należy ją wspierać?...
Czytaj więcej
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.