Drewniane samochodziki z parkingiem – kreatywna zabawka dla dzieci

dzieci bawią się drewnianymi samochodzikami na dywanie w pokoiku

Drewniane samochodziki to bardzo wymyślne, urocze, kolorowe i kreatywne modele, które cieszą dzieci i rodziców. Popularność zawdzięczają niebywałym zaletom, którymi przede wszystkim jest wykonanie z trwałego, naturalnego materiału, duża wytrzymałość i bezpieczeństwo użytkowania już wśród maluchów. Ostatnio moim fenomenem stały się SAMOCHODZIKI Z PARKINGIEM od firmy Zabawki z duszą. Chyba nie muszę dodawać, że zabawka ta wywołała przeogromny zachwyt i radość na twarzy mojego dziecka.

Z tego artykułu dowiesz się:

Co oferują Zabawki z duszą?

Drewniane samochodziki oraz inne fantastyczne zabawki i pomoce edukacyjne, które utrzymane są w duchu Montessori. Jako rodzic bardzo cenię sobie tę cechę. Dlaczego? Otóż wspomagają one znacząco rozwój, uczą skupiania się na wykonywanych czynnościach i co ważne zapobiegają przebodźcowaniu dzieckaZabawki z duszą to także wysoka jakość wykonania i najwyższa dbałość o bezpieczeństwo maluchów. Drewniane samochodziki oraz pomoce edukacyjne malowane są wyłącznie bezpiecznymi, certyfikowanymi farbami oraz lakierami. Chciałabym się podzielić dziś swoimi jakże pozytywnymi spostrzeżeniami.

SAMOCHODZIKI Z PARKINGIEM - nauka przez zabawę

drewniane samochodziki ułożone wokół parkingu

Drewniane samochodziki z parkingiem od Zabawki z duszą od razu wzbudziły zainteresowanie moje i mojej pociechy. Jest to fantastyczny sorter, dzięki któremu dziecko uczy się naśladownictwa, sortowania oraz rozpoznawania różnych kolorów. Ponadto zestaw można nieco wzbogacić poprzez dołączenie do niego dodatkowych samochodzików co przyniesie nie tylko wiele radości, ale i przednią zabawę, której nie będzie końca.

zbliżenie na dzieci bawiące się samochodzikami

Bardzo pozytywnie zaskoczyła nas możliwość wyboru autek. To świetne urozmaicenie. Samochodziki mogą być takie same bądź dobrane po dwa z każdego rodzaju:

 • garbus,
 • mini,
 • sportowe wyścigówki.

Moje dziecko było zachwycone tą opcją. 

Wybraliśmy wersję autek oraz miejsc parkingowych pomalowanych pastelowymi odcieniami – błękitnym, jasnofioletowym, jasnopomarańczowym, jasnozielonym, różowym i szarym. Kolorystyka ta idealnie sprawdzi się zarówno wśród dziewczynek, jak i chłopców.  

samochodziki drewniane ułożone kolorami na parkingu

Drewniane samochodziki

w różnych kolorach i kształtach

Mówiąc o drewnianych samochodzikach, muszę wspomnieć, że mają znaczący wpływ na rozwój takich umiejętności, jak:

 • mała motoryka,
 • koordynacja oko-ręka,
 • przyswajanie nazw,
 • zrozumienie otaczającego nas świata.

Przyznam szczerze, że to właśnie te cechy w pierwszej kolejności przekonały mnie do tej zabawki. Moje dziecko może uczyć się przez zabawę, czego więc chcieć więcej?

W czym tkwi fenomen drewnianych samochodzików?

drewniane samochodziki na parkingu z bawiącym się chłopcem w tle

Z pewnością to bardzo atrakcyjne, ekologiczne zabawki. Świetne na prezent dla dziecka, jak i bez okazji. Pobudzają i rozwijają wyobraźnię, zachęcają do zabawy i wspierają małą motorykę naszych pociech. To wygodne pomoce edukacyjne, które można zabrać ze sobą wszędzie – w podróż czy na wakacje. Zapewnią fantastyczną rozrywkę i wypełnią wolny czas dzieciaków. Dzięki możliwości poszerzenia zestawu o dodatkowe autka sprawią, że zabawka ta prędko się nie znudzi. 

chłopiec podczas zabawy samochodzikami

Drewniane samochodziki mają jeszcze szereg innych zalet, które robią wrażenie. Należą do nich:

 • bezpieczne wykonanie, brak ostrych krawędzi i duże elementy, dzięki czemu  już maluchy mogą się nimi swobodnie bawić;
 • duża wytrzymałość – odpowiednie użytkowanie daje gwarancje, że posłużą przez wiele lat;
 • łatwe utrzymanie ich w czystości;
 • prosta acz bardzo estetyczna forma, o niesamowicie pięknych pastelowych kolorach;
 • przyjemne w dotyku i bardzo łatwe do chwytania i trzymania.drewniane samochodziki i dzieci bawiące się w tle
  Drewniane samochodziki z parkingiem to genialny pomysł na kreatywną zabawę do której można zaprosić rodziców i rodzeństwo.
  Uczy to nawiązywania kontaktów społecznych. Dodatkowo wspiera motorykę, wyobraźnię, uczy skupiania się na wykonywanym zadaniu. Czyli wszystkiego, co przyniesie pozytywne rezultaty w rozwoju dziecka w przyszłości.

   

samochodziki drewniane ułożone kolorami na parkingu

Drewniane samochodziki

w różnych kolorach i kształtach

O innych zabawkach z duszą pisaliśmy też w artykule „Zestawy do majsterkowania — drewniana zabawka edukacyjna w sam raz dla małego majsterkowicza.”.

napisany przez
Więcej od Sara Duszyńska
FINISHPARKIET
Fabryka parkietu Autorska technologia produkcji opracowana przez założyciela i właściciela firmy Zygmunta...
Czytaj więcej
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.